Aksidenti me 5 të plagosur në Shëngjin, makinat bëhen copa

Aksidenti me 5 të plagosur në Shëngjin, makinat bëhen copa

June 18, 2022 0

 5 persona kanë mbetur të plagosur nga një aksident i rëndë në aksin Shëngjin-Lezhë.

Në këtë aksident janë përfshirë dy makina një “Benz” dhe një “Skodra”. Përplasja ka ndodhur në lagjen e Shaljanëve.

2 nga të plagosurit kanë qenë në makinën tip “Benz” ndërsa 3 të tjerë në makinën “Skoda”. Fatmirësisht të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën.

Dyshohet se shkak i aksidenti është bërë parakalimi i gabuar, ndërkohë dy shoferëve u është bërë edhe testi i alkoolit. revista.one/