Diplo publikon një video me Dua Lipën nga prapaskenat e “Sunny Hill Festival”

Diplo publikon një video me Dua Lipën nga prapaskenat e “Sunny Hill Festival”

August 9, 2022 0

DJ amerikan, Diplo, ka performuar në natën e katërt dhe të fundit në festivalin “Sunny Hill”.

Ai dhuroi një energji të mahnitshme përpara publikut shqiptar duke krijuar kështu një atmosferë të paharrueshme.

Thomas Wesley Pentz (emri i vërtetë) së fundmi ka ndarë një prapskenë nga festivali, ku shfaqet me yllin Dua Lipa.

Ata shihen duke bërë poza para kamerës në videon që mori reagime të shumta në Instagramin e Diplos.

Dyshja tashmë njihen edhe si bashkëpunëtorë shumë të mirë, duke qenë se kanë një hit bashkë.

“Electricity” mban titullin kënga e tyre, e cila është publikuar rreth tri vite më parë dhe deri më tani ka grumbulluar mbi 160 milionë klikime në YouTube.

Krahas Diplos, të tjerë yje që performuan në “Sunny Hill” ishin: J Balvin, DJ Regard Burak Yeter, Aj Tracey, Skepta etj. 

revista.one/