Gjykata dënon Fjolla Morinën, ja sa vjet duhet të qëndrojë në burg

Gjykata dënon Fjolla Morinën, ja sa vjet duhet të qëndrojë në burg

March 25, 2021 0

Fjolla Morina është dënuar nga gjykata e Kukësit me 6 vite burg në mungesë për “trafikim të armëve dhe municioneve.”

Nga ana tjetër, avokatja e këngëtares kërkoi dënim me gjobë.

Vendimin do ta ankimojmë në Apelin e Shkodrës”, u shpreh avokatja. 

Kujtojmë se Fjolla Morina prej 2 muajsh është në kërkim nga policia shqiptare, por kjo nuk e ka penguar në asnjë moment që të shijojë jetën e saj. Së fundmi ajo po shijon pushimet në Dubai me partnerin, i cili e ka surprizuar Fjollën në mënyrën më të bukur të mundshme.

Ata kanë udhëtuar drejt ishujve Maldive me njëri-tjetrin dhe në vendin magjik ai i ka bërë një super propozim për martesë. Ka qenë Fjolla ajo që ka ndarë fillimisht me ndjekësit në rrjete sociale foto e video nga ky moment special në jetën e saj. /revista.one/