Ismajli flet për “rich kids”: Jo, o fëmijë të luksit, kurrë nuk do ta kuptoni varfanjakun…!

Ismajli flet për “rich kids”: Jo, o fëmijë të luksit, kurrë nuk do ta kuptoni varfanjakun…!

April 23, 2021 0

Adelina Ismaili ka publikuar një shkrim në InstaStory, me anë të së cilit iu është drejtuar fëmijëve të familjeve të pasura.

Ajo është shprehur se ata nuk do të munden kurrë që ta kuptojnë zemrën e një njeriu të varfër.

“Ju o fëmijë të luksit, kurrë s’do e kuptoni varfanjakun e ngratë – ai e bën për bukë e ju për inat”, ka shkruar Ismaili në InstraStory.

Nuk dihet nëse ky status ishte thumb për dikë në veçanti, megjithatë duket se këngëtarja e njohur është vënë përballë një realiteti të hidhur në përditshmëri, që e kanë çuar edhe deri në këtë reagim. 

Fenomeni

Fenomeni shqiptar i ashtuquajtur “rich kids” është vënë re edhe nga gazeta britanike “The Sun”, e cila herë pas here ka shkruar me ironi për sjelljen e tyre,

“Fëmijët e Pasur të Shqipërisë mbajnë tufa parash në thasë, flenë në dyshekë të mbuluar me para dhe madje pozojnë me armë

Adoleshentët nga vendi i Ballkanit tregojnë stilin e tyre të jetesës në internet

Dhe duket se ata nuk duan asgjë më mirë, sesa të tregojnë paratë e tyre.

Llogaritë në Instagram gjithashtu plot me të rinj të pasur që tregojnë orët e tyre të shtrenjta dhe blerjet më të fundit të stilistëve.

Si të gjithë fëmijët e tjerë të pasur, shqiptarët gjithashtu kanë një flotë makinash luksoze.

Por jeta e tyre nuk rrotullohet vetëm rreth Shqipërisë pasi pamjet e tjera në internet i tregojnë ata duke shijuar pushime me diell të huaj, duke pozuar në jahtet e tyre private, madje udhëtojnë edhe me avionë të posaçëm. /revista.one/