Jose Mourinho zyrtarisht trajner i Romës, shkarkohet Paulo Fionsecan

Jose Mourinho zyrtarisht trajner i Romës, shkarkohet Paulo Fionsecan

May 4, 2021 0

Jose Mourinho do të jetë trajneri i Romes për edicionin e ri, njofton klubi.

Skuadra italiane e shkarkoi para pak çastesh Paulo Fionsecan për rezultate të dobëta. Megjithate ai do të qëndrojë deri në fund të sezonit.

Përmes një njoftimi, klubi ka bërë të ditur se Jose Mourinho është trajneri i tyre i ri dhe do të marrë drejtimin e skuadrës menjëherë pas përfundimit të sezonit.

“Klubi është i kënaqur të njoftojë se është arritur një marrëveshje me Jose Mourinho që ai të bëhet trajneri ynë i ri përpara sezonit 2021-22”, thuhet në njoftimin e klubit.

Roma thuhej se do të merrte si trajner Maurizio Sarrin, mirëpo vendosën për portugezin. 

revista.one/