“Le të jemi natyrale”, këngëtarja pozon nudo dhe e shpërndan në rrjetet sociale

“Le të jemi natyrale”, këngëtarja pozon nudo dhe e shpërndan në rrjetet sociale

April 24, 2021 0

Këngëtarja 32-vjeçare Lizzo është vlerësuar shumë për shpërndarjen e një fotografie nudo. Ajo e beri për të sfiduar standardet e dëmshme të shoqërisë, teksa përqafon peshën dhe strijat e saj.

Përmes rritjes së saj të pashembullt të famës gjatë dy viteve të fundit, Lizzo ka fituar një besimin të grave të reja falë bisedave të sinqerta për imazhin e trupit dhe dashurinë që duhet të kemi për veten.

Në një postim të fundit të shpërndarë në Instagramin e saj, Lizzo shkroi ndër të tjera: “Mirë se vini në sezonin e Demit. Për të festuar dua të t’ju jap këtë fotografi të pa edituar ..  normalisht do të rregulloja barkun dhe do të lëmoja lëkurën, por doja t’ju tregoja se si jam unë natyrale”.

Një komentues shkroi: “Të dua!! Faleminderit që ndihmove për të normalizuar çdo lloj trupi. Do të kem vetëbesim në rroba banjat e mija gjatë udhëtimit në Miami”.

Ndërkaq, nuk është hera e parë që Lizzo hapet në lidhje me ndjenjën e presionit për t’u përshtatur me idealet joreale të trupit. Në një intervistë me Rolling Stone në Janar 2020, Lizzo u hap në lidhje me luftën e saj me dismorfinë e trupit dhe vetëbesimin. Akktualisht ajo po bashkepunon per projektin “Dove Self Essteem” kushtuar efektit negativ te mediave sociale mbi stadnardet e bukurise. “Let te jemi real!” shkruan kengetarja.

/revista.one/