Lista me deputetët e ardhshëm të Kuvendit të Shqipërisë!

Lista me deputetët e ardhshëm të Kuvendit të Shqipërisë!

April 29, 2021 0

KQZ ka publikuar emrat e 138 deputetëve të ardhshëm. Herësin e thyejnë Fatmir Xhafaj, Luçiano Boçi dhe Orlando Rakipi të cilët zëvendësojnë Ervin Bushatin, Fidel Yllin dhe Eugen Isain. Në Tiranë dhe në Elbasan duhet thënë se kanë humbur mandatin 2 krerët partive respektive, Ervin Bushati si kryetar i PS-së në Tiranë dhe Eugen Isai si kryetar i PD-së në Elbasan. 

Dy emrat e tjerë të mbetur do të konfirmohen. Monika Kryemadhi do të vendosë, nëse do të marrë mandatin ne Fier apo Tiranë. Ndërsa, Kryeministri Rama do të zgjedhë nëse do ta marrë mandatin ne Durrës apo Vlorë.

Partia Socialiste ka marrë 74 mandate, më poshtë ka 73 për shkak se ende pritet vendimin i Ramës. PD-AN ka 59 mandate, LSI ka 4 mandate me Monika Kryemadhin 2 herë, dhe PSD 3 mandate. Kujtojmë se emrat e konfirmuar deri më tani janë paraprakë. Kjo sepse procesi ende nuk ka përfunduar me ankimimet përkatëse.

Ja lista e deputetëve e konfirmuar nga KQZ: 

Qarku Berat

PS 5 mandate

Hatixhe Konomi

Bardhyl Kollçaku

Fadil Nasufi

Nasip Naço       

Blendi Klosi.

PD 2 mandate

Tomor Alizoti

Kasëm Mahmutaj.

Qarku Dibër

PD 3 mandate

Xhelal Mziu       

Kreshnik çollaku

Dhurata Tyli(çupi).

PS 2 mandate

Lavdrim Krrashi

Aurora Mara.

Qarku Durrës

PS 8 mandate

Milva Ekonomi

Alban Xhelili     

Jurgis Çyrbja

Klodiana Spahiu

Ilir Ndraxhi        

Rrahman Rraja

Lefter Koka       

Edi Rama (Nëse pranon mandatin në Durrës).

PD 6 mandate

Edi Paloka         

Agron Duka       

Merita Bakiu

Oerd Bylykbashi              

Ferdinant Xhaferaj        

Andia Ulliri.

Qarku Elbasan

PS 8 mandate

Evis Kushi          

Klevis Xhoxhi    

Besion Ajazi

Dasantila Tahiraj             

Saimir Hasalla  

Florenc Spaho

Luan Duzha       

Taulant Balla.

PD 6 mandate

Gazment Bardhi              

Flutura Açka     

Lefter Gështenja

Dashnor Sula

Zheni Gjergji

Luçiano Boçi.

Qarku Fier

PS 9 mandate

Erion Braçe

Petro Koçi

Lindita Buxheli

Baftjar Zeqaj    

Antoneta Dhima             

Bujar Çela          

Ismet Beqiraj   

Tatiana Piro

Gramoz Ruçi.

LSI 1 mandat

Monika Kryemadhi (nëse pranon mandatin në Fier)

PD 6 mandate

Enkelejd Alibeaj

Eralda Bano(Tase)

Saimir Korreshi

Luan Baçi        

Nustret Avdulla

Ilda Dhori.

Qarku Gjirokastër

PS 3 mandate

Mirela Kumbaro

Laert Duraj        

Bledar Çuçi.

PD 1 mandat

Tritan Shehu

Qarku Kukës

PS 1 mandat

Gerta Duraku   

PD 2 mandate

Flamur Hoxha

Isuf Çelaj

Qarku Lezhë

PS 3 mandate

Lindita Nikolla

Eduard Ndreca

Shpresa Marnoj

PD 4 mandate

Mark Marku

Agron Gjekmarkaj         

Lindita Metaliaj

Kastriot Piroli

Qarku Shkodër

PD 5 mandate

Helidon Bushati

Emilja Koliqi

Ramadan Likaj

Greta Bardeli    

Zef Hila

PS 3 mandate

Edona Bilali       

Paulin Sterkaj  

Benet Beci

PSD 2 mandate

Gledis Çeliku

Meri Markiçi

(Pasi Tom Doshi ka dhënë dorëheqjen)

LSI 1 mandat

Agron Çela        

Qarku Vlorë

PS 8 mandate

Pranvera Resulaj            

Anduel Tahiraj 

Vullnet Sinaj     

Anila Denaj       

Niko Kuri            

Ilir Metaj           

Damian Gjiknuri      

Edi Rama (nëse pranon mandatin në Vlorë)

PD 4 mandate

Bujar Leskaj      

Ina Zhupa          

Fation Veizaj    

Arbi Agalliu

Qarku Tiranë

PD 15 mandate

Lulzim Basha    

Jorida Tabaku  

Alfred Rushaj   

Albana Vokshi 

Sali Berisha       

Agron Shehaj   

Fatmir Mediu   

Grida Duma      

Shpëtim Idrizi   

Belind Këlliçi     

Vangjel Dule     

Mesila Doda

Dashamir Shehi

Flamur Noka    

Orjola Pampuri

PS 18 mandate

Luljeta Bozo      

Najada Çomo    

Ogerta Manastirliu

Arben Ahmetaj

Ulsi Manja         

Etilda Gjonaj    

Arben Pëllumbi

Elisa Spiropali   

Belinda Balluku

Toni Gogu         

Etjen Xhafaj      

Ermonela Valikaj

Xhemal Qefalia

Klotilda Bushka

Alqi Bllako

Eduard Shalsi

Fatmir Xhafaj

Orlando Rakipi

PSD 1 mandat

Gertjan Deda    

LSI 2 mandate

Monika Kryemadhi (Nëse pranon mandatin në Tiranë)

Erisa Xhixho

Qarku Korçë

PS-6 mandate

Enslemvera Zake            

Blerina Gjylameti           

Ilirian Pendavinji

Ilir Topi

Olta Xhaçka      

Niko Peleshi

PD-5 mandate

Edmond Spaho

Sorina Koti        

Ervin Salianji     

Bledjon Nallbati

Seladin Jakupllari.

revista.one/