Reperi Blleki lirohet nga paraburgimi, rikthehet me këngë të reja

Reperi Blleki lirohet nga paraburgimi, rikthehet me këngë të reja

April 20, 2021 0

Reperi i njohur shqiptar, Blleki lirohet nga qelia. Prej më shumë se katër muajsh ai u zhduk nga jeta publike dhe gjatë kësaj kohë nuk postoi asgjë në rrjetet sociale.

Më herët u tha se ai u arrestua nga policia për posedim të substancave narkotike. Ai nuk foli vete per kete rast. Qe prej 31 dhjetorit nuk ka postuar asgje ne Instagram!

“Lirohet Blleki pas disa muaj paraburgimi. Sa jan tu i prit kongt e reja. Krej like tek ky post. Ksaj here ritehet Blleki vet me grupin e vet.(jasht PINT) ” njoftoi kengetari nga Gjakova.

Mesa duket ai e ka fituar lirinë pasi këtë e ka lënë të kuptohet përmes rrjeteve sociale ku ka postuar pas daljes nga burgu, ku qëndroi për disa muaj. Këtë radhë ka sqaruar edhe raportin me PINT pas fshirjes së disa projekteve të tij nga kanali zyrtar i label-it.

Blleki eshte nje emer mjaft i njohur ne Kosove dhe jo vetem. Prej disa kohesh ai eshte bere pjese e labelit PINT te Mc Kreshas dhe Lyrical Son.

Bashkepunimet me te shumta i ka patur me Llunin tjeter reper i PINT por edhe me Kreshen apo Fifin. /revista.one/