Tërmet i fortë më Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Tërmet i fortë më Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

January 15, 2023 0

Një tërmet i fortë goditi Shqipërinë këtë të diel ora 22.37, me epiqendër Klosin e Matit.

Sipas një qendre sizmologjike ndërkombëtare, tërmeti ishte magnitutë 4.2 dhe thellësi 11 km.

Dhjetë minuta më vonë pasoi një goditje e dytë që arriti në 5.2 ballë në thellësi shumë të vogël.

revista.one/