Tre kombinime të veshjeve të pranverës ku dominon e bardha

Tre kombinime të veshjeve të pranverës ku dominon e bardha

May 17, 2021 0

Stilistët dhe blogeret keshillojnë ngjyrën e bardhë për këtë verë. E bardha nuk duhet të mungojë për ditët e nxehta që po na presin. Është një ngjyrë po aq sa klasike dhe moderne, simbolizon pastërtinë dhe freskinë.
Ja çfarë sugjerojnë blogeret:

1. Pantallona me bel të lartë, bluzë të shkurtër dhe xhaketë

 Pantallonat me bel të lartë po bëhen pjesët e preferuara të gardërobës sonë për këtë sezon dhe na pëlqejnë sepse mund t’i veshim në shumë mënyra të ndryshme. Kombinojini ata me sandale me takë të kartë për daljet tuaja në mbrëmje, ose me bluzë dhe atlete për të qenë sa më komode dhe të bukura.

2. Pantallona të bardha, këmishë të bardhë dhe këpucë të viteve ’70 

Pantallonat e bardha të gjëra poshtë janë idealë për këtë sezon, për t’i veshur nga mëngjesi deri në darkë.

3. Fustan i shkurtër me motive dhe çantë shpine

Fustanet e shkurtra me motive mund të vishen nga pranvera deri në shtator, duke u dukur gjithmonë elegante dhe vajzërore. RTVora/