Zbulohet Ylli i serialit që do të nxjerrë Ermal Mamaqi

Zbulohet Ylli i serialit që do të nxjerrë Ermal Mamaqi

April 11, 2021 0

Ermal Mzmaqi i jep dhurate per ditelindje koleges nje kontrate bashkepunimi. Eshte fjala per aktoren Jonida Vokshi, e cila dje festoi ditelindjen.

Në urimin e tij, Mamaqi e quajti aktoren ylli i serialit:

“Jonida nënës u bëfsh 100 vjeç. Gëzuar o ylli i serialit”, shkruan Ermali.

Puna per serialin ka vetem pak kohe qe ka nisur. Ermali publikoi në Instagram foto të një tabele ku kishte shkruar “Shesim seriale”. Keshtu, në këtë formë e ka paralajmëruar projektin e tij më të ri.

Nderkohe, eshtë mësuar se Ermali do të jetë vetë protagonist i serialit të tij. Po ashtu, Ermali mban firmën e producentit, së bashku me Dritan Huqin.

Mamaqi i ka besuar skenarin njërës prej bashkëpuntoreve të tij, Klaudia Brahimajt, si dhe Bjordi Mezinit.

Ermal Mamaqi njihet nga publiku per dy filmat “2 gisht mjaltë” dhe “I Love Tropoja”. Këta filma u mirëpritën dhe pati mjaft komente për to. Ndërkohë kohët e fundit ai ishte përqëndruar tek pasioni i ri si “motivitional speaker”.