A e fali Ermal Meta babain e tij në Ditën e Baballarëve?

A e fali Ermal Meta babain e tij në Ditën e Baballarëve?

March 20, 2021 0

Ne Diten e Baballareve, këngëtari i mirënjohur me origjinë shqiptare, Ermal Meta ka publikuar në Instagram video nga kënga e tij “Lettera a mio padre”, krahas së cilës bashkangjiti një mbishkrim.

“Gëzuar Festën e Baballarëve. Atyre të vërtetëve”, ka shkruar Ermali krah videos.

Në këngën “Lettera a mio padre”, Ermali tregon raportin e vështirë me të atin dhe e përshkruan si një njeri që nuk ndodhej kurrë në shtëpi për famijen. Këngëtari ka treguar më parë se i ati ka ushtruar dhunë ndaj tij.

Kujtojmë se këngëtari i njohur shqiptar përfaqësoi Italinë në “Eurovision” në 2018-tën dhe më pas mbajti një koncert në Tiranë ku u mblodhën disa qindra veta.

I pyetur nga mediat shqiptare per marredheniet me te atin, Ermali u shpreh:

A do t’i rikuperosh marrëdhëniet e tua me babain?”– ishte pyetja.

“Jo… Unë nuk jam Zoti… Zoti fal…” – ishte përgjigjia e Ermalit.