Fero merr një tjetër vendim drastik, ndryshon emrin

Fero merr një tjetër vendim drastik, ndryshon emrin

September 12, 2023 0

Fero së fundmi përmes një postimi të bërë në rrjetet sociale, Fero ka vendosur të ndërrojë emrin e tij, që do të thotë nga ky moment nuk do të quhet më Fero por Khattab.

“Khattab eshte emri im i ri”, ka shkruar ai në “Instastory”, në profilin e tij të Instagramit.

Fillimisht ajo që troniditi publikun, ishte arrestimi i Feros, i cili ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes së tij, modeles së njohur, Arbenita Ismajli.

E gjithë ndodhi në banesën e çiftit në Gjilan, ku pas një konflikti verbal mes tyre, Fero dyshohet të ketë kaluar në dhunë fizike duke e goditur me grusht modelen si edhe ia ka thyer telefonin.

Pas arrestimit, një tjetër vendim i Feronit Shabani është edhe prakitikimii fesë islame, për të cilën vendosi të heqë dorë edhe nga muzika. Fero është shprehur se ka vendosur të heqë dorë përfundimisht nga muzika për shkak se feja islame e ndalon dhe se kërkon falje për tekstet e shkruara dhe këngët e tij, ku dhe dëshiron që ato të fshihen dhe askush të mos i dëgjojë. Fero u shpreh se do të jetë i përkushtuar tek feja islame dhe familja e tij.

revista.one/