Flutura Dua Lipa shkëlqente në Grammy Awards me një fustan verbues Versace

Flutura Dua Lipa shkëlqente në Grammy Awards me një fustan verbues Versace

March 15, 2021 0

Çmimet Grammy konsiderohen në të njëjtin nivel me Oskarët për kinemanë, nata më e madhe për yjet e muzikës dhe këngët e tyre. Pra, edicioni 2021 i Grammy Awards u mbajt në Los Angeles në Staples Center, i kompletuar me një qilim të kuq, duke sjellë pas më shumë se një viti dëshirën për tu veshur si në periudha parapandemike. Dhe mbase edhe për këtë arsye dëshira për të mahnitur (përveç në raste të rralla) ka triumfuar. Dua Lipa, 25 vjeç, zgjodhi një fustan verbues Versace (si dhe sandale me xhevahire) me kristale ylberi. Në pjesën e sipërme një flutur shumë i stilizuar që i bën homazh lehtësisë dhe elegancës që është shumë e nevojshme. Duart femërore, të bëra protagoniste nga bizhuteritë Bulgari: Dua Lipa tregoi byzylykun Fiorever në ar të bardhë dhe diamante dhe atë nga Koleksioni i Lartë i Bizhuterive në platin me safirë dhe diamante si dhe unaza (Fiorever) në ar të bardhë dhe diamante, dhe një unazë (Serpenti Viper) në ar të bardhë dhe diamante.

Me publikimin e Future Nostalgia – aka një nga albumet më të mira pop të vitit 2020, Dua Lipa mori këngët e saj të popit dhe i mbushi ato me melodi instrumentale që të kujtonin epokën e diskos së viteve 1970. Që atëherë, Dua ka marrë vlerësime për mënyrën se si epoka e saj e Nostalgjisë së Ardhshme ndërthur të kaluarën dhe të tashmen. Kështu që kur ishte koha për të ecur në tapetin e kuq të Grammy, kishte kuptim të plotë që Dua do të bënte homazhe për këngëtarët më të mëdhenj të Vitet ’70: Dukej si… Cher!

Dua kishte një fustan gjysmë të zhveshur të bërë nga Versace që zbukurohej me nëntë në gurë rozë, blu dhe të bardhë. Pamja shkrihej kryesisht nga një model fluture në trup – që përfundonte me një copë pëlhure vezulluese që kishte një të çarë të lartë në këmbë.

/revista.one/