Koleksionet Pranverë / Verë 2021, vezullimi që na duhet pas muajsh të mbyllur

Koleksionet Pranverë / Verë 2021, vezullimi që na duhet pas muajsh të mbyllur

May 15, 2021 0

Koleksionet Pranverë / Verë 2021 treguan përqafimin e stilistëve për fuqinë për të shkëlqyer. Lidhja e pikave midis këtyre momenteve magjepsëse të modës sjell një lexim të qartë të trendit të shkëlqimit. Duke filluar nga veshjet e çmuara të verës tek gjerdanet me bizhuteri të larta.

Të jesh i verbuar nga veshjet elegante të qëndisura me kristale është vetëm maja e ajsbergut për t’u rrethuar, e përshkuar nga reflektime argjendi dhe ari.

Koleksioni i Pranverë / Verë 2021 nga Burberry gjithashtu ofron një kundërvënie vezulluese mbi këmisha me madhësi të madhe dhe kostume të papërshkueshëm nga uji.

Një koncept i ngjashëm, i aplikuar në një kontekst më urban, përfshin bluza nga Demna Gvasalia për Balenciaga.

Ndërsa përmasat ndryshojnë, koncepti është i njëjtë, vezullimi është fokusi kryesor. 

revista.one/