Moda e frymëzuar nga sporti: Femrat që kërkojnë “medalje ari”

Moda e frymëzuar nga sporti: Femrat që kërkojnë “medalje ari”

March 19, 2021 0

Moda sportive – mendoni këpucë të lehta, atlete, kapuçë dhe tuta të stampuara me logo – është një pjesë integrale e veshjes se gruas amerikane, pavarësisht nëse ajo e ka dale per shetitje apo po mban një filxhan kafe në kafenenë e qoshes. Veshjet atletike nuk duhet të mbeten në pistë; sportiviteti është gjendje shpirtërore. Prekni kampionin tuaj të brendshëm me frymëzim nga dizajnerët me të preferuar boteror, më poshtë.

Isabel Marant Étoile 

Gati për ditët e ngrohta përpara, me kapuçin e veshjes së stiluar nga Isabel Marant. Eshtë e lehtë, bohem. Nje pjese e lehte e tejdukshme qe varet ka domethenien se ajo mund te konsumohet ne fushe.

Cmimet sipas ekspertes se “Marie Clair” jane keto me poshte:

Pallto KENZO, 1,530 dollarë, fustan, çmimi sipas kërkesës; kufje 250 dollarë; Syze dielli SMITH OPTICS, 209 dollarë. 

Nuk mund te kuptohet stili sportiv pa atlete, te cilat jane te rehatshne edhe per ecjen.

Propozohen atlete per femra Nike Air Max 2090 qe kushtojne 74.97 dollare.

Prada

Paraqitja e uniformës tuaj të re: Hoodie prej pambukut të Layer Prada me një jakë të ngrire dhe skajin e tyre të plotë që përputhet për një pamje shik, por jo krejt elegante.

Perberese e kesaj veshje eshte bluza sportive “Mirage” Prada qe kushton 1,840 dollare.

Pantallona femrash te bardha pambuku te gjera dhe te plota me cmimin 2550 dollare.

Poshte qendron nje bluze e zeze e tipit roll-neck qe kushton 1150 dollare.

Dhene fund nje pale sandale Prada qe kushtojne 950 dollare.

/revista.one/