Përplasja me Noizy-n, Meritoni fton Eskobars në emision, OTR shpërthen

Përplasja me Noizy-n, Meritoni fton Eskobars në emision, OTR shpërthen

April 4, 2021 0

Meriton Mjekiqi dhe Noizy vazhdojnë replikat online duke bërë ironi dhe kërcënime.

Meritoni ka bërë thirrje Noizy-t që të ndjekë performancën e Escobars në emisionin e tij. Seçse, shton Mjekiqi,- do i dhemb e vërteta e radhës. Këtë herë gjërat mes tyre kanë sjkuar larg.

Më parë, në një vide Noizy është shprehur se Gjoni Black e ka vënë re që njerëzit i ka kundër. Noizy ka kërcënuar se mund t’ju thotë fansave të tij që t’i rrahin si staf sa herë t’i shohin në rrugë. Pas këtyre erdhi reagimi nga Meriton Mjekiqi.

Varrosi publikoi pak ditë më parë këngën e tij më të re, “Flamma”. Ajo është një diss për gjithë reperët e rinj. Por përveç reperëve, Varrosi përmend në këngë edhe moderatorin Meriton Mjekqi.

Ky i fundit ka njoftuar se së shpejti do të ketë të ftuar në programin e tij reperin Escobars. Këtë të fundit Noizy e ka pasur mik disa vite më parë, por tashmë nuk flasin më. Sigurisht që grupi OTR nuk e ka pritur mirë këtë ftesë. Nga Gjoni Black janë ftuar shpesh reperë që kanë pasur debate me Noizy-n dhe i kanë bërë diss në emision. /revista.one/