Stilistët sugjerojnë pesë kombinime me fundin prej lëkure në pranverë

Stilistët sugjerojnë pesë kombinime me fundin prej lëkure në pranverë

May 1, 2021 0

Revista e modës Grazia.it ka krijuar për ju 5 kombinime me funde prej lëkure që janë vërtet të thjeshta për t’i kombinuar.

E dini ku është bukuria e sistemimit të gardërobës në këtë periudhë? Që më në fund mund t’i palosim streçet e getat për të nxjerrë këmbët e zhveshura dhe të realizojmë ato kombinime që nuk mundeshim t’i bënim gjatë muajve të ftohtë

Fundet midi me lëkurë në ngjyra të ndryshme mund të jenë një zgjedhje shumë e mirë edhe për në zyrë. Ndersa, ato ‘total black’ jane perfekte për kohën e lirë, të kombinuara me një palë atlete ose çdo këpucë të sheshtë.

Ja disa ide nga të cilat mund të inspiroheni këtë pranverë…

1. Fund mini trapez + bluzë pambuku + çantë në versionin mini + çizme

2. Fund me kopsa para + këmishë e bardhë + çantë me aksesor + këpucë leopard me takë të shkurtër dhe të hollë

3. Fund i ngushtë rozë + pulovër kashmir me mëngë të shkurtra + mini çantë lëkure + atlete të bardha

4. Fund mini ngjyrë bordo + këmishë e kaltër pambuku + çantë dore me dorezë + këpucë me vija

5. Fund lëkure ‘portofol’ + kanotierë e bardhë pambuku + çantë + sandale me rripa shumëngjyrëshe

revista.one/