Syze dielli,19 marka që duhet t’i keni në radarin tuaj për verën 2021

Syze dielli,19 marka që duhet t’i keni në radarin tuaj për verën 2021

March 21, 2021 0

Pavarësisht nëse doni t’i ngjani Bella Hadid-it apo Sophia Lorenës, kërkimi i skeletit të përsosur nuk është kurrë një proces i shpejtë. Është një udhëtim personal i pafund që përfshin kërkime të kujdesshme nëpër dyqane. Ashtu si shumica e aksesorëve, trendet e syzeve të diellit evoluojnë me sezonin.

Një ditë, skeletet e mëdhenj janë në modë, ditën tjetër ato zëvendësohen me syze të vogla, që i mbajnë emra të tillë si Kendall Jenner –është dilemë e vështirë, e di. Përveç kësaj, ka qindra marka të syzeve që mbushin vitrinat.

Meqenëse blerja e syzeve të diellit mund të jetë një vështirësi, nëse nuk dini se ku të shikoni, unë po filloj kërkimin tuaj me një listë të markave të syzeve të diellit më cilësore, të lakmueshme, të modës, të cilat do t’i dashuroni me shikim të parë.

1. Vehla

Marka e re e veshjeve të syve Aussie Vehla është ajo që duhet të mbani në radar. E themeluar në vitin 2019, marka synon të lartësojë pamjen e përditshme me dizajnet e saj moderne dhe luksoze.

Marka sjell skelete plastike dhe metali që janë të përjetshme dhe mund të vishen me gjithçka; ato janë aksesorë perfekt për pamjen tuaj. Syzet e Vehla janë ekspozuar nga Bella Hadid, Alessandra Ambrosio, Romee Strjid dhe Irina Shayk. Çmimet variojnë nga 150- 170 dollarë.

2. Aperçu

Aperçu, një markë e re e syzeve, që përpiqet të krijojë korniza të veshura lehtë për të gjitha format dhe pamjet. Marka ofron skelete plastike në tre forma thelbësore: të rrumbullakëta, sy mace dhe katror. Së bashku me gjërat e domosdoshme, koleksionet e reja Aperçu vazhdojnë të jenë syzet e pëlqyera të momentit. Aperçu Alyssa in Mustard kushtojnë $189

3. Féroce

Kur bëhet fjalë për syze me cilësi të lartë, në një çmim të arritshëm, syzet Féroce janë përgjigjja juaj. Marka e drejtpërdrejtë për konsumatorin nisi majin 2019 dhe të gjitha skeletet e saj janë punuar me dorë me acetate italiane dhe lente të polarizuara. Pjesët e përjetshme dhe moderne të markës do të jenë aksesori për të përfunduar pamjen tuaj të preferuar. Fakt argëtues: Féroce në frëngjisht do të thotë “i egër”.

Zgjedhja jone: Emerald Cat Eye, $110

4. Raie Eyewear

Nëse jeni duke kërkuar për një markë të qëndrueshme të syzeve, drejtojuni Raie Eyewear, e cila nisi në vitin 2019. Misioni i markës është të krijojë syze dielli të qëndrueshme të përjetshme, të bëra me 100 për qind bio acetat dhe lente rezistente ndaj shkatërrimit që kanë 100 për qind mbrojtje. Koleksioni përfshin silueta drejtkëndëshe dhe sy mace, Të gjitha syzet e diellit me pakicë kushtojnë 119 dollarë.

Zgjedhja jonë: Raie Eyewear Evie Black, 119 dollarë

5. Gentle Monster

Kjo markë e Koresë së Jugut ka qenë një adhuruese e preferuar për mjaft kohë. E lançuar në 2011, kjo markë luksoze ka stile me çmime premium (200 – 500 dollarë). E pamundur të vishni një palë të tilla dhe të mos ndiheni si një yll roku.

6. Kaleos

Marka e syzeve me bazë në Barcelona Kaleos është e njohur për syzet argëtuese dhe të sofistikuara. Marka ka një linjë të gjerë, duke ofruar korniza teli, pa plastike dhe acetate. Çdo kornizë ka personalitetin e vet; duhet të jetë e lehtë të gjesh një që të përputhet me tënden.

Zgjedhja jonë: Kaleos Arcos, 330 dollarë

7. Coco and Breezy

E themeluar në vitin 2009 nga binjakëzimi, dyshja e modelit që krijon syze dielli dhe optike në një ndërthurje të madhësive dhe kornizave të rënda dhe të holla. Kjo do të jetë marka juaj e re e marketingut, nëse jeni në treg për skelete me ngjyra.

Zgjedhja jonë: MOXI-104, kushton 285 dollarë

8. Privé Revaux

Për ata që kërkojnë syze me një buxhet modest, Privé Revaux krenohet me syze dielli të përballueshme që nuk u mungon stili. Çdo palë është 30 dollarë dhe që mund të përdoren, pavarësisht nëse jeni në një tavernë duke shijuar pije apo duke u rrezitur në plazh. Ka mbi 100 stile të krijuara me dorë, kështu që nuk do të keni asnjë problem për të gjetur një të përsosur për verën. Ndjekësit e të famshmëve duhet të dinë se këtë mark e përdorin Ashley Benson, Hailee Steinfeld, Jennifer Lopez dhe Emily Ratajkowski. Nëse është mjaft e mirë për ta, është mjaft e mirë për mua.

Zgjedhja jonë: Escobar, 30 dollarë

9. Lyndon Leone

Për vipat e padiskutueshëm të ish-Bllokut, do të prpozonim një palë diell nga Lyndon Leone. Etiketa tërheq frymëzimet e saj të dizajnit nga arti dhe kultura e Miamit dhe i bën syzet e diellit me stil amerikan. Stilet variojnë nga aviatorët me përmasa të mëdha deri te format gjeometrike që do t’ju bëjnë të bëni një blerje të dyfishtë. Nëse jeni duke kërkuar syze dielli të këtij lloji, do t’i gjeni këtu.

Zgjedhja jonë: Lyndon Leone Venetian, 60 dollarë

10. Bonnie Clyde

Lindur në qendër të LA, kjo markë eklektike është frymëzuar nga skena e DTLA. Janë perfekte për ata që kërkojnë një palë syze të reja me ngjyra dhe forma të papërsëritura.

Zgjedhja jonë: Show And Tell, 128 dollarë

11. Roberi & Fraud

Rritja e famës së syzeve të diellit Roberi & Fraud mund të vlerësohet se ato i përdor Bella Hadid, e cila ishte ylli i parë që u pa me këtë markë kur u lançua vitin e kaluar. E themeluar nga Ali Mehrdad Soudbakhsh dhe Stefan Foster, emri i ri ofron korniza të frymëzuara të viteve ’80 dhe ’90 – një nostalgji për syzet e diellit nga e kaluara e prindërve të tyre – për rreth 200 dollarë.

Zgjedhja jonë: Roberi & Fraud Purple Dorris, 250 dollarë

12. State Optical Co.

Ajo që e veçon këtë markë pesë-vjeçare nga konkurrentët e saj është fakti se të gjitha syzet State Optical Co. janë bërë ekskluzivisht në Shtetet e Bashkuara. Çikago, për të qenë i saktë (Go Bulls!) Syzet e diellit luksoze me pakicë nga 381 $ në 429 $ janë të punuara me saktësi nga një ekip i “artizanëve të syzeve”, të cilët sigurojnë që syzet e diellit ose lentet optike (bëjnë edhe syze standarde) të jenë të kalibrit më të lartë.

Zgjedhja jonë: State Optical Co. Augusta, 429 dollarë

13. HAZE

Dizajni i çdo pjese HAZE është frymëzuar nga arkitektura, të cilën pa dyshim do ta vini re. Merrni syzet e diellit “Nott”, linjat e forta dhe thjerrëzat e ndara pasqyrojnë detajet e ndërtesës bashkëkohore Caruso St. John Nottingham në Londër. Një kërkim i shpejtë i imazheve në Google zbulon ngjashmërinë midis syzeve të diellit dhe ndërtesës është … pak e çuditshme.

Zgjedhja jonë: Gravity, 247 dollarë

14. Poppy Lissiman

Krijimet e syzeve Poppy Lissiman hyjnë në kategorinë e shumë “Instagrammable”. Dizajnerja e lindur në Australi filloi markën e saj në 2008 dhe doli në hapësirën e specifikave në 2015. Syzet e diellit janë të gjalla, të çuditshme dhe vijnë me nuanca vibruese. Disa skelete janë dizenjuar madje me zbukurime kristali ose printime yjesh – të përsosura për festivalet e muzikës. Çmimet variojnë nga 95 deri në 130 dollarë.

Zgjedhja jonë: Poppy Lissiman Stevie, 105 dollarë

15. Krewe

Produktet e ideura nga Stirling Barrett, “Krewe” (“ekuipazh”) është një markë e syve me bazë në Luiziana që ka fituar një grup ndjekësish të mbushur me yje, nga Beyoncé tek Selena Gomez. Projektimet mahnitëse ndryshojnë nga lentet e polarizuara të acetatit deri tek aviatorët me material titan. Në varësi të stilit, çmimet për syze dielli variojnë nga 215 deri në 375 dollarë. Optiket kushtojnë më pak se 300 dollarë.

Zgjedhja jonë: Syze dielli Krewe Cohn Cat-Eye, 295 dollarë

16. Covry

Kur blini syze dielli, një nga aspektet më të rëndësishme është se sa mirë përputhen me fytyrën tuaj. Covry e trajtoi këtë çështje të pakapshme duke krijuar spektakle që shfaqin rregullime mbi hundë, ulje të lakimit të kornizës dhe një urë më të ngushtë të hundës. Në terma të thjeshtë: Tani syzet e diellit nuk do të rrëshqasin nga hunda juaj sa herë që shikoni telefonin.

Zgjedhja jonë: Covry Prima White, 115 dollarë.

17. Le Specs

Marka Australiane Le Specs duhet të jetë në radarin tuaj, nëse nuk është tashmë. Marka ka bashkëpunuar me vetë- Self-Portrait dhe Adam Selman për të ofruar përfafrim miqësore me portofolin, Ato janë nën 130 dollarë. Partneriteti me Selman solli stilin popullor “The Last Lolita,”, një element i lakmuar veror i modeleve si Gigi Hadid. Le Specs merr votën time për të qenë elegant dhe të parezistueshëm.

Zgjedhja jonë: Le Specs Le Ovoid, 129 dollarë

18. Lapima

Portretizojeni veten me një palë syze të guximshme nga kjo linjë e syzeve të diellit të cilat u krijuan në 2016.

Zgjedhja jonë: Syze dielli Andrea Aviator, 485 dollarë.

19. Raen

E themeluar në vitin 2008, kjo markë e bazuar në SoCal, është e njohur dhe shumë miqësore për fotot në Instagram. Duke filluar nga skeleti i trashë me ngjyra deri tek ato delikate, ekziston një stil perfekt për ju.

Zgjedhja jonë: Alameda, 190 dollarë. /revista.one/