Zbulohet Mercedesi i ri i Hamilton dhe Bottas për Kampionatin Botëror F1 2021

Zbulohet Mercedesi i ri i Hamilton dhe Bottas për Kampionatin Botëror F1 2021

March 3, 2021 0

Ekipi kampion bote tregoi makinën e re në internet, e ndjekur nga prezantimi streaming i ekipit. W12 E Performance, e cila mban të zezën si ngjyrën mbizotëruese, është makina me të cilën Lewis Hamilton dhe Valtteri Bottas do të marrin rrugën e duhur për Kampionatin Botëror 2021.

W12 është Mercedes që skuadra Brackley ia beson 7 herë kampionit të botës Lewis Hamilton dhe Valtteri Bottas për Kampionatin Botëror 2021. Këtu të gjitha imazhet e para:

Kur do të fillojë sezoni i Formula 1?

Kampionati Botëror Formula 1 2021 do të fillojë në Bahrein në 28 Mars, në mes të muajit drita jeshile për provat e planifikuara nga 12 në 14, gjithashtu në pistën Sakhir./revista.one/