A jeni gati për verën? Trendi është gjysmë sytjena me tel, gjysmë këmishë me mëngë

A jeni gati për verën? Trendi është gjysmë sytjena me tel, gjysmë këmishë me mëngë

May 7, 2021 0

Kush është gati për verën? Po, edhe ne. Dhe kështu është Ariana Grande – të paktën veshja e saj e fundit është diçka për të t’u shenuar. Postimi i fundit ne Instagram “gati për pushime” i superyllit te muzikes pop na sjell një pamje që ulërin per verën.

Duke pozuar buzë pishinës, Ariana përqafoi trendin më fin të sezonit të ardhshëm: top ekstremin e kulturave. Veshur tashmë nga Bella Hadid dhe Charli Howard, stili është markë e New York Mirror Palais.

Ariana Grande kishte veshur një zgjedhje interesante të këmishës: një bluzë gjysmë të tejdukshme, me mëngë të gjata që kombinonte një jakë me sytjena të brendshme.

Por këngëtarja nuk është adhuruesja e vetme e kesaj veshje në grupin e të famshmeve.

Në korrik të vitit 2020, Bella Hadid u bë një nga emrat e parë të guximshëm që vuri vulën e saj në këmishën e shkurtër. Ajo doli në një version me ngjyrë krem, të shoqëruar me pantallona të gjelbra të stilit të ushtrisë, ndërsa ishte në New York.

Ndersa  në shtator, ylli spanjoll i popit Rosalía bashkoi të njëjtën veshje në ngjyrë të zezë me tuta dhe taka të bardha.

Me çmim 325 dollarë , “underwire polo” – e cila gjithashtu është pëlqyer nga shumë yje të rrjeteve sociale gjatë muajve të fundit – është ideja e projektuesit të Mirror, Palais Marcelo Gaia, i cili e quan atë “një nga ato pjesë që ose e doni shumë ose e urreni pa fund”.

Pavarësisht kritikëve, këmisha vazhdon të jetë një hit me vajzat dhe personazhet e famshëm në Instagram, dhe aktualisht është shitur në çdo ngjyrë.

revista.one/