Horoskopi i javës: Parashikimi i yjeve për fatin tuaj (8-15 mars)

Horoskopi i javës: Parashikimi i yjeve për fatin tuaj (8-15 mars)

March 8, 2021 0

Dashi

Çiftet në lidhje të përkushtuara mund të mos ndihen shumë rehat me partnerin e tyre për ndonjë arsye ose tjetrën gjatë kësaj faze. Do të jetë më mirë të qëndroni të durueshëm dhe t’i jepni njëri-tjetrit kohë dhe hapësirë të mjaftueshme. Pozicioni juaj financiar do të mbetet i fortë gjatë gjithë javës. Asnjë shpenzim i madh nuk parashikohet për ju gjatë kësaj jave. Ekziston një mundësi e veçantë e rritjes së shpenzimeve tuaja personale të zakonshme. Biznesmenët do të vazhdojnë të punojnë shumë por nuk do të jenë në gjendje të arrijnë ndonjë përparim të madh. Kjo është për shkak të tre planetëve kryesorë që ndikojnë negativisht. Mendoni për këtë javë si një sfidë!

Demi

Pavarësisht nga diferencat në qëndrime, çiftet e martuara do të kenë një kohë shumë romantike së bashku këtë javë. Disa çështje brenda familjes mund t’ju mbajnë të stresuar. Ju do të duhet të punoni me të vërtetë shumë për të rritur hyrjen e parave. Gjërat sigurisht që nuk do të jenë të lehta. Mund të josheni që të zbatoni praktika joetike për të fituar para shpejt, të cilat duhet t’i shmangni. Negociatat për një marrëveshje madhore mund të vonohen për ndonjë arsye. Biznesmenët do të stresohen për këtë. Ata mund të kenë frikë se mos humbin një klient me reputacion të lartë. Sidoqoftë, durimi do të ketë shpërblimet e veta.

Binjakët

Kjo javë nuk duket se është shumë e favorshme për çiftet e martuara. Ata do të vazhdojnë të luajnë ‘lojën e fajit’. Ata duhet të jenë të durueshëm që romanca të rikthehet në jetën e tyre martesore. Hyrja juaj financiare do të rritet ndjeshëm duke ju mbushur me entuziazëm. Ju do të jeni plot pozitivitet për perspektivat tuaja të ardhshme financiare të cilat duken shumë të ndritshme për momentin. Punonjësit me paga do të gëzohen kur marrin stimuj të papritur. Ata do të mbushen me entuziazëm. Një motiv i tillë pozitiv do t’i ndihmojë ata të japin performancën e tyre më të mirë dhe të arrijnë me sukses të gjitha synimet.

Gaforrja

Java nuk duket se është e favorshme për çiftet e martuara. Ata do të kenë përplasje të shpeshta të egos. Ata këshillohen të jenë të durueshëm me njëri-tjetrin. Ekziston një mundësi e veçantë për të shpenzuar një shumë parash të tepruar për të blerë gjëra që nuk ju duhen tani. Shpenzimet tuaja personale gjithashtu do të rriten. Ju këshillojmë të kontrolloni kërkesat tuaja për blerje. Biznesmenët do të jenë në gjendje të bëjnë një marrëveshje shumë fitimprurëse rreth mesit të javës. Sidoqoftë, mund të jetë paksa e vështirë për të dorëzuar mallrat në kohë. Punonjësit me paga do të japin më të mirën e tyre. Studentët që ndjekin diplomimin do të kërkojnë një mundësi të përshtatshme fitimi. Të gjithë miqtë dhe dashamirët e tyre do t’i këshillojnë që të vazhdojnë studimet dhe të mos e lënë atë përgjysmë.

Luani

Java nuk është shumë e favorshme për çiftet e martuara pasi do të lindin ndryshime të mëdha mendimesh. Bëni durim me njëri-tjetrin pasi nuk ka asgjë që mund të bëhet që tani. Shpenzimet e familjes do të rriten ndjeshëm gjatë kësaj jave. Ekziston një mundësi e veçantë për një fluks të shtuar të financave. Mbani në dispozicion mjaft fonde për raste të paparashikuara. Ndikimet planetare tregojnë shumë përparim për biznesmenët. Konkurrenca nuk duhet të ndikojë negativisht në ta. Ata duhet të ristrukturojnë strategjitë e biznesit kudo që është e nevojshme për të rritur perspektivat e tyre të shitjeve. Studentët që ndjekin vitin e fundit të diplomimit do të qëndrojnë shumë të vëmendshëm në lidhje me studimet e tyre. Ata do të jenë të gatshëm të djegin llambën e dritës duke studiuar për orë të zgjatura.

Virgjëresha

Raportet e juaja me njerëz, në përgjithësi, mund të mos jenë shumë të frytshme gjatë kësaj jave. Do të duhet të qëndroni të durueshëm me veten, si dhe me të tjerët, për të ruajtur paqen dhe harmoninë e përgjithshme. Ekziston një probabilitet i shpenzimit të një shume të konsiderueshme parash për blerjen e sendeve luksoze dhe mjeteve për argëtim personal. Ju duhet të mendoni dy herë para se të shpenzoni shuma kaq të tepruara parash. Biznesmenët këshillohen të qëndrojnë të durueshëm dhe të kontrollojnë durimin e tyre në të gjitha rrethanat. Ata duhet të përmbahen nga miratimi i ndonjë praktike joetike për të fituar një para të shpejtë. Studentët që ndjekin arsimin e lartë do të tërhiqen nga aktivitete argëtuese.

Peshorja

Mosha e mesme do të mbetet e stresuar negativisht për disa çështje brenda familjes. Ju nuk mund të jeni në gjendje të kënaqeni me të gjitha kërkesat emocionale të familjes suaj. Ju mund të keni një prirje për të shpenzuar para për qëllime bamirësie. Ekziston mundësia e shpenzimit të një shume të konsiderueshme parash për shpenzimet e shtëpisë. Ju nuk do të jeni në gjendje të kurseni shumë para. Punonjësit me paga do të ndihen të pasigurt brenda organizatës së tyre gjatë kësaj jave. Për shkak të disa kufizimeve ose tjetrit, ata nuk do të jenë në gjendje të kryejnë punët sipas kërkesave të eprorëve të tyre. Studentët që ndjekin diplomimin do të joshen nga disa shpërqendrime.

Akrepi

Beqarët do të zhvillojnë një dëshirë të fortë për të pasur një lidhje serioze me një person shumë të veçantë Disa prej jush mund të stresohen për ndonjë çështje brenda familjes. Ju do të duhet të punoni shumë dhe të gjurmoni rrugë të reja për të gjeneruar më shumë fluks financiar. Do të jeni të suksesshëm duke e bërë këtë diku rreth fundjavës. Përmbahuni nga shpenzimi i parave në mënyrë impulsive. Biznesmenët do të duhet të qëndrojnë të organizuar dhe të miratojnë një qasje metodike. Udhëtimet e shkurtra të biznesit do të hapin rrugë të reja. Sidoqoftë, shumë turne të tilla do të kërkohen për të arritur objektivat e dëshiruar të shitjeve. Studentët që ndjekin diplomimin do të marrin këshilla jashtëzakonisht të dobishme nga profesorët e tyre.

Shigjetari

Disa prej jush mund ta gjejnë veten të trazuar gjatë kësaj faze. Kjo do të jetë për shkak të disa keqkuptimeve me dashurinë tuaj. Ju mund të qëndroni shumë të vendosur për pikëpamjet tuaja, gjë që do ta rrisë edhe më shumë këtë çështje. Shpenzimet që lidhen me familjen tuaj do të rriten. Asnjë shpenzim i madh dhe i papritur nuk parashikohet për ju. Ju do të bëheni më të mençur në trajtimin e çështjeve tuaja të lidhura me financat. Biznesmenët që merren me qeverinë ose organizatat gjysmë qeveritare do të jenë në gjendje të lidhin një kontratë fitimprurëse afatgjatë. Java gjithashtu favorizon ata biznesmenë që merren me produkte industriale. Studentët që ndjekin diplomimin do të jenë me fat që të marrin këshilla jashtëzakonisht të dobishme, të cilat do t’i ndihmojnë ata të kuptojnë shpejt temat e komplikuara dhe të mësojnë përmendësh atë që është e nevojshme në mënyrë shumë efektive.

Bricjapi

Çiftet e martuara do të duhet të bëjnë diçka tepër të veçantë për të ruajtur romancën në jetën e tyre. Ekziston një mundësi e veçantë për një përplasje më një person shumë të afërt tuajin. Sipas lëvizjes aktuale planetare, prurja juaj financiare do të rritet ndjeshëm. Sidoqoftë, do të duhet të punoni shumë fort. Nuk parashikohen shpenzime aksidentale ose të mëdha. Punonjësit me paga do të udhëzohen në mënyrë të përshtatshme nga eprorët e tyre të menjëhershëm për përmirësimin e performancës së tyre të punës dhe ofrimin e rezultateve më të mira. Kjo do t’i ndihmojë ata të qëndrojnë të motivuar për të dhënë më të mirën për organizatën e tyre!

Ujori

Disa çështje financiare brenda familjes mund t’ju mbajnë të shqetësuar. Ata nuk do të jenë në gjendje ta zgjidhin këtë çështje. Sidoqoftë, do të kaloni shumë mirë me miqtë tuaj gjatë fundjavës. Do të duhet të mbani gati fondet e paparashikuara për t’u marrë me çdo situatë emergjente. Pavarësisht se përpiqen shumë, biznesmenët mund të mos jenë në gjendje të arrijnë rezultatet e dëshiruara. Ata do të duhet të jenë të durueshëm me veten dhe të tjerët. Java nuk është shumë e favorshme për të konsideruar një zgjerim ose zhvillim të biznesit. Studentët që synojnë të migrojnë jashtë vendit për arsimin e lartë nuk do të jenë në gjendje të kenë sukses në përpjekjen e tyre të parë. Ata nuk duhet të dorëzohen dhe duhet të provojnë përsëri. Një përpjekje e dytë sigurisht që do të jetë e suksesshme! Ekziston një mundësi e veçantë për të rënë pre e një sëmundjeje të madhe. Sapo të përjetoni ndonjë simptomë shqetësuese, vizitoni mjekun tuaj pa asnjë vonesë.

Peshqit

Ekziston një mundësi e veçantë që mund t’ju kërkohet të përballeni me një çështje serioze brenda familjes. Pavarësisht përpjekjeve, ju mund të mos jeni në gjendje ta zgjidhni këtë çështje në mënyrë miqësore. Nuk parashikohen shpenzime të mëdha aksidentale. Ju do të jeni të suksesshëm në kursimin e parave për sigurinë e të ardhmes tuaj, si dhe të dashurve tuaj. Biznesmenët duhet të konsiderojnë riformulimin e strategjive të tyre dhe të ndryshojnë planet e tyre të lojës për të siguruar që shitjet e tyre janë rritur. Studentët që ndjekin diplomimin nuk do të jenë në gjendje të mbajnë përqendrimin këtë javë. Ata nuk do të jenë shumë të vëmendshëm dhe nuk do t’i kushtojnë kohë të mjaftueshme studimeve. Jupiteri është sundimtari i shenjës tuaj. Ajo po lëviz së bashku me Saturnin e ndikuar negativisht. Do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm me çështjet që kanë të bëjnë me shëndetin tuaj gjatë kësaj jave. Mos lini pas dore as shqetësimin më të vogël fizik.