MODA/ Trendet e Pranverës 2021: “Të brendshmet” dalin në pah

MODA/ Trendet e Pranverës 2021: “Të brendshmet” dalin në pah

February 22, 2021 0

Duke pasur parasysh qarkun tonë të javës virtuale të modës së re, të gjithë (po ashtu, edhe ju!) kanë një vend në rreshtin e parë për të ndjekur koleksionet e pranverës 2021 këtë sezon.

Ndoshta demokratizimi i javës së modës është një kujtesë e rëndësishme që adhuruesit e saj duhet t’i bashkohen, veçanërisht në kohëra me kaq mundësi për komunikim.

Ndërsa disa dizajnerë, kuptohet që vendosën të heqin dorë nga pistat e plota, shfaqja (si një e tërë) duhet të vazhdojë ende. Këtu, ne fillojmë me paraqitjen e disa nga trendeve kryesore të sezonit të pranverës.

Revista One sjell trendet e pistës dhe bën gjurmimin e gjetjeve më të fundit për të blerë dhe veshur.

Fantazi me lule

Lule, të cilat nënkuptojnë fillime të reja, përshkuan pistat në Rodarte, me dizajnet e reja nga stilistët Anna Sui dhe Erdem. Disa stilistë ofrojnë një qasje gjithëpërfshirëse duke mbështjellë me lule nga koka tek këmbët.

Rodarte, Anna Sui

Erdem, RIXO

LOVESHACKFANCY, PINKO

TANYA TAYLOR, ONIA

HILL HOUSE HOME, DÔEN, RIXO

TORY BURCH, PRADA

Brenda zgavrave

Shfaqja e pjesëve të bardha të trupit – me çdo masë – ndihet si një domosdoshmëri pasi keni veshur rroba shtëpie të mëdha për muaj me radhë. Nga qafat e breshkave te veshjet prej lëkure deri te “jumpsuits” të plota, stilistët (si Prada) gjetën mënyra për të zbuluar pjesë të trupit në mënyra të papritura.

Victoria Beckham, LaQuan Smith, A.W.A.K.E. MODE

SKIN, NANUSHKA, PROENZA SCHOULER WHITE LABEL

FLEUR DU MAL, ANNA QUAN, VICTOR GLEMAUD

ZARA, VICTORIA BECKHAM, ALIX NYC

NINETY PERCENT, Fendi, No. 21

Pendë zogjsh

Të gjithë do të donim të hapnim krahët dhe të fluturonim në këtë moment në kohë, por tani për tani, një skaj me pendë – ndoshta me ngjyrë vjollcë – do të duhet të bëjë hilen. Tendenca e pendës ka marrë hov të madh në të gjitha sallonet e modës për këtë sezon.

No. 21, ATTICO, DAVID KOMA

COMMANDO, SLEEPER, GILDA AND PEARL

GUESS, CULT GAIA, CINQ À SEPT

Vijon… /revista.one/