Nga Diplo deri te Dua Lipa – lista e plotë e artistëve që do të performojnë në “Sunny Hill”, Semi dhe Elvana nga Shqipëria

Nga Diplo deri te Dua Lipa – lista e plotë e artistëve që do të performojnë në “Sunny Hill”, Semi dhe Elvana nga Shqipëria

July 23, 2022 0

Janë konfirmuar një sërë yjesh që do të performojnë në “Sunny Hill Festival”.

Nga Diplo e deri tek Dua Lipa, kanë qenë emra të njohur si në tregun ndërkombëtar ashtu edhe në atë vendor.

Më poshtë ua sjellim listën e plotë të artistëve që do të jenë pjesë e “Sunny Hill Festival 2022”:

1. Dua Lipa

2. J Balvin

3. Diplo

4. Skepta

5. AJ Tracey

6. Mahmood

7. Regard

8. Burak Yeter

9. Adrian

10. Art Haliti

11. Azet

12. Art Lokaj & Eros

13. Bookie

14. Caboo

15. Cozman

16. Dhurata Dora

17. DJ Bannzz

18. DJ First

19. DJ Flow

20. Edon

21. Elvana Gjata

22. Emir Taha

23. Erno

24. Fattizzle

25. Galoski

26. Ghetto Geast

27. Jimpong & Friends

28. Kamal

29. Kida

30. Kreshnique

31. La Fazani

32. Labi Ramaj

33. Ledri Vula

34. Lekë

35. Liburn

36. Lluni

37. Lumi B

38. Lyrical Son

39. MC Kresha

40. Nush

41. Onat

42. Romeo Blanco

43. Rrrron

44. Sahati

45. Sancet

46. Semi

47. Sytë

48. Vertigeux

49. Yll Limani

50. Yon Idy

51. Zuna

52. Zwada

“Sunny Hill Festival 2022” është rikthyer në Prishtinë, pas anulimit të tij dhe zhvendosjes pak ditë më parë në Tiranë.

Përmes një deklarate të përbashkët të Komunës së Prishtinës, Ministrisë së Kulturës dhe organizatorëve të Sunny Hill Festival, është bërë e ditur se festivali do rikthehet në datat që ishte planifikuar edhe më herët.

‘Sunny Hill Festival mbahet në shtëpinë e vetë, në Prishtinë, më 4, 5, 6 dhe 7 gusht 2022”, thuhet ndër tjera në deklaratë.

Festivali gjithashtu do të mbahet edhe në Tiranë në datat: 26, 27 dhe 28 gusht.

revista.one/