Noizy e talli, Escobars shkon tek “Gjoni Bllack”, i numëron “të mirat” që i ka bërë

Noizy e talli, Escobars shkon tek “Gjoni Bllack”, i numëron “të mirat” që i ka bërë

April 5, 2021 0

Meriton Mekshiqi nxori mbrëmë në emisionin “Gjoni Black” reperin Escobars. Ky i bëri dis Noizy-it dhe ndezi më shumë konfliktin. Siç dihet, ata kanë qenë miq dikur, por jo më.

Këtë rrethanë e shfrytlzoi Meriton Mekshiqi, kundërshtar i OTR.

Escobars ka postuar në Instagram disa pjesë nga freestyle i tij. Përkrah tyre ka shkruar: “Kur urrejtja nuk bën punë ata fillojnë të thonë gënjeshtra. Oi Noizy djali im të duhen më shumë para në kuletë?”

“Zini nuk është i drejtë. Është i pafytyrë nuk është njeri i besës. Kur të ndihmon një njeri prej fillimit me pare, me rroba, me gjithçka dhe nuk të respekton… Në 2005-2006 ka pasur shumë probleme në Londër dhe më ka ardhur shumë gjynah për të. Dhe i thashë vëllait tim kape pak këtë djalin në dorë se është djalë i mirë. Vëllai im u takua me të e bëri shok dhe e kemi ndihmuar sa kemi mundur”, tha Escobars për Noizy-n në emision.

Më pas ai ka publikuar një pjesë nga kënga e Noizy-t “Big Body Benzo” dhe shprehet se ka qenë ai që e ka ndihmuar reperin me para, me makina dhe e ka njohur me gjithë personazhet e famshëm.

“Thuaje dhe një herë? Edhe një herë ça? Hahaha Ky miu i vogël. Noizy është wasteman më i madh. (dikush që i papjekur që bën gjithçka për të mos arritur asgjë) Unë nuk kam thënë kurrë se Drake është shoku im, unë jam shok me @ovoroxx mos thuaj më gënjeshtra. Unë të ndryshova jetën, ti erdhe te vëllai im dhe ju përgjërove për ndihmë. Të kujtohet? Dhe ne të ndihmuam, të mbrojtëm si vëlla dhe ti je i mbushur me urrejtje. Unë të çova për herë të parë me pushime në Marbella, LA dhe më pas në New York.

Të njoha me njerëz që nuk e kishe ëndërruar kurrë. E gjitha kjo është për shkak të emrit tim. Kush qëllohet në të pasme dhe nuk bën asgjë dhe prapë bën si i fortë në rap???

“Unë të dhashë orët e mia, makinat e mia, paratë. Kur ti nuk kishe vend ku të qëndroje, të qëndrova pranë nga 2005-2015.

Tani ti flet, sepse unë po tregoj fakte. Unë nuk gënjej… Tani ti bën kështu që të jesh si unë. Të gjithë shkoni shikoni këngën ‘Big Body Benzo’ të Noizy-t. Më nderon mua. Unë e njoha me çdo personazh të famshëm. Shko bëj detyrat e shtëpisë @iamryanbertrand ishte shoku im.

Unë e vendosa emrin OTR në hartë midis njerëzve nga Shqipëria. Por e di çfarë? Nuk do merrem shumë. Por mos thuaj gënjeshtra. Mos thuaj më asgjë! Do shihemi me njëri-tjetrin.”, shkruan Escobars.

Noizy nuk e priti mirë dhe ditën e djeshme bëri një postim ku e nxirrte mashtrues Escobars.

“Vjen Shqiperi dhe mundohet me rrejt njerzit kam shoke Drake dhe Chris Brown dhe Kylie Jenner. A thu se njerzit ktu hajn bar nuk kuptojme se kur rrejne dhe Kur Tregojn verteten. Te 3 kto emrat qe permenda i bojn folloë kti në Instagram a e keni pa? .. Nejse ti je rrenc dhe dukesh qe rren se të hup Zoni Kur flet per mu you bitch. Ti mke rrit mu? ti ke qen 10 vjec Kur un kam bo OTR o k**, ty ste del matematika. Ty tkam mar per dore tkam tregu ca asht bota e shqipria Ti mke cu mu në Amerik? 2011? Lol atehere ti ke qen 14vjec, ty tka njoftu Ryan bertant me njerzit e Drake, ti harxhojshe lek me u vesh si footbollerat me I bo shok me u njoftu me drake, Kishe qef me jeten e footballistit that rich life style. po ti Ske as 1 makin në emer tat, gjitha me qera, ato orat sjan tuat ato varset nqaf kushtojn 10.000£ Ryan bertant ste ka shok mo se Ja lutshe b***en me tbo drake folloë ne instagram, ti merrje vesh Ku e ka hotelin drake në amerik dhe shkoje merrje dhomen me 1 kat me Drake tu shpresu Ishalla po e takon. Ti je robi ma fallc në ket toke. Shife veten Kur flet per mu Qysh të hup zoni.

@iamryanbertrand @champagnepapi this guy comes to Albania saying his best friends ëith Drake.. @starino look ëhat you made him think 

😫

gjith tag kto njerz”, shkroi Noziy

/revista.one/