Si e ëma dhe e bija, Serena dhe vajza e saj tre vjeçare bashkë në një fushatë

Si e ëma dhe e bija, Serena dhe vajza e saj tre vjeçare bashkë në një fushatë

March 6, 2021 0

Alexis Olympia Ohanian Jr. po ndjek hapat e nënës së saj Serena Williams – si në sport ashtu edhe në stil.

Trevjeçarja u bashkua me kampionen e tenisit në një fushatë të re për Stewart Weitzman, të prezantuar sot, duke shënuar fushatën e tyre të parë të modës së bashku. Me titullin e duhur “Hapat për të ndjekur”, fushata përmban dyshen nënë-bijë që pozojnë së bashku të veshura sandale dhe çizme modele Williams të markës pranverë 2021. (Olympia provon një palë sandale leopardi që nuk janë aq sa përmasat e saj, por shkojnë në mënyrë përrallore me rrobat e saj të zeza.)

“Aventurat e Serena dhe Olympia vazhdojnë … kësaj here me @stuartweitzman!” shkroin Williams për fushatën e re në Instagram.

Williams, e cila krijon linjën e saj të modës, S, është e hapur për eksperimentimin e vajzës së saj me modën në moshë të re. “Nuk mund ta heq me forcë nga një fustan princeshe,” tha ajo. “Ajo mërzitet kaq shumë. Ajo e do modën, i pëlqen të veshë fustane dhe kjo është ajo që dëshiron të bëjë.”

Kur ajo nuk është duke u veshur si princeshë apo duke brohoritur nënën e saj në fushë, Olympia po mpreh aftësitë e saj të tenisit. Williams së fundmi ndau klipe të vogëlushes së saj që po punonte për ritmin e saj. E vogla gjithashtu ndau postime të ëmbla në Instagramin e saj (natyrisht që moderohet nga prindërit e saj).

Nga pamja e këtyre fotografive, duket se Olympia tashmë po ndjek stilin e nënës edhe në fushë. /Revista.one/